Diyarbakırda 4 İlçenin 21 Köyünde Büyük Operasyon İçin Düğmeye Basıldı
Bölgede Güvenlik kuvvetlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik olarak yaptığı operasyonlar çerçevesinde Diyarbakır’ın 4 ilçesine bağlı 21 köyde sokağa çıkma yasağı getirildi.
Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada bölge halkının Güvenlik güçlerine yardımcı olmaları istenirken konuyla ilgili olarak üç ilçe  ve köyleri için yapılan duyuru şöyle: ”Diyarbakır-Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensupları ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği belirtildi. Açıklamada, operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivillerin  zarar görmemesi amacıyla, Lice İlçesi'ne bağlı Güçlü ve Gökçe, Hani İlçesi'ne bağlıKırım, Gömeç ve Yayvan, Kocaköy İlçesi'ne bağlı Yazıköy ve Şaklat Köyü'nde bugün saat 05.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği” bildirildi.
Diğer yandan devam eden terör olayları nedeniyle Diyarbakır Valiliği Silvan İlçesi içinde ikinci bir duyuru yayınlayarak sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valiliğin duyurusu şöyle:”düzenlenecek operasyon nedeniyle bugün saat 06.00'dan itibaren geçerli olmak üzere Silvan İlçesi'nin kırsal kesimdeki Kazandağı, Demirkuyu, Taraklı, Darıseven, Kalemli, Toklar, Boğazönü, Dönenkaya, Çalönü, Gürpınar, Ormandışı, Taşpınar, Altınkum, Arı kırsal mahalle veya mezralarında ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.
Güvenlik güçleri bölgede öncelikle halkın can ve mal güvenliğini sağladıktan sonra çok geniş çaplı bir operasyon başlatacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×