DEAŞtan Kurtulmak İsterken PKKnın Kucağına Düştüler
Son zamanlarda DEAŞ terör örgütünden iyice usanan Musul kentine bağlı Sincar bölgesi halkı, çocuklarını zorla Kandil’e götüren PKK’nın da DEAŞ’tan hiç farkının bulunmadığını bölgede hiç bitmeyen terör olaylarından dolayı iyice bıktıklarını ve bu bölgede güvenliğin hiç sağlanamayacağını belirttiler. PKK bölgede bulunan ailelerin 13-14 yaşındaki çocukları zorla kaçırarak Kandil’e götürdüğü ve burada yapacakları intihar saldırıları için ölümsüzler taburu kurduklarını. Kız ve erkek çocukların, gençlerin DEAŞ’tan kaçırılıp emniyetleri sağlanmaya çalışılırken bu sefer de PKK’nın başlarına musallat olduğunu belirttiler.

İki yıldan fazla bir zaman sürecinde Musul’un Sincar bölgesinde etkili olan PKK’lı teröristler bölge halkı sürekli olarak ikaz etmelerine rağmen bölgeden bir türlü çıkmadıkları, orayı terk  etmedikleri gibi, ayrıca bir de bölgede bulunan PKK’nın uzantısı YBŞ’nin de Sincar bölgesinde bulunduğunu ve onun da yine bölge halkını tehdit ettiğini ve bölgede istenilmediği belirtildi.

Musul- Sincar bölgesinde PKK ve onun uzantısı YBŞ’nin faaliyetleri ile ilgili konuşan bir kişi YBŞ'nin uygulamalarının DEAŞ'ın uygulamaları kadar sert olduğunu belirterek, DEAŞ Sincar'a saldırdığında kendisinin de  beş-altı ay YBŞ saflarında yer aldığını ve YBŞ’nin  Ezidiliğe hizmet edeceğini sandığını  ancak yapmış oldukları saldırılara bakıldığında bölgedeki ikinci DEAŞ’ın onlar olduğunu gördüm dedi. Sincar bölgesinde yaşayanlar maalesef kızlarını, çocuklarını, gençlerini DEAŞ'tan kurtarmak isterken şimdi ikinci bir DEAŞ'ın kucağına düştüler diye konuştu.
Bölgede PKK’nın uzantısı YBŞ’nin 400’ün üzerinde genci Kandil’e çıkardığı buraya giden gençler eğitildikten sonra faaliyet için Türkiye’ye, İran’a gönderildiği belirtildi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×