YAŞAM Haberleri Tümü

Sigthorsson'a Galatasaraydan Rest Ya Çık Oyna Ya Bavulunu Topla

Temmuz transfer döneminde alınan ancak sezon başında İzlanda milli takımdayken sakatlanan ve aylardır “Ağrılarım var” diyerek takıma katılamayan KolbeinnSigthorsson’a resti çekti.

Sezon başından beridir Galatasaray’la bir maça çıkıp, bir dakika bile forma giyemeyen İzlandalı futbolcu, dün aylar sonra ilk kez Florya’da görüldü. Hatırlanacağı üzere Sezon başında milli takımdayken sakatlanan ve aylardır “Ağrılarım var” diyerek takıma katılamayan

KolbeinnSigthorsson’a sert çıkan Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu “Artık sabrımız kalmadı. Ya oyna ya da bavulunu topla git. 10 gün içinde takıma katıl yada yolları ayıralım” dedi. Bu rest sonrasındadün aylar sonra ilk kez Florya’da görülen Sigthorsson düz koşuya çıktığı görüldü.
Şimdiye kadar Galatasaray yönetiminin hiçbir şey söylemediği KolbeinnSigthorsson’a bu uyarının iyi geldiği ve Metin Oktay Tesisleri’nde tek başına antrenmana çıkarak düz koşu yaptığı görüldü.
Öte yandan KolbeinnSigthorsson’la ilgili bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Galatasaray kulübü,bonservisini almayı planladığı yıldız futbolcu için sağlık kuruluna başvururken, “Sorunlu ve yaşadığı sakatlıklar sonrasında geç dönen bir oyuncu” şeklinde rapor aldı. Bunun üzerine Galatasaray Yönetimi, Sigthorsson’un bonservisini almayarak kiralama yoluna gittiği belirlendi.
4 aydır Galatasaray’da olan ve sakatlanmasından tedavi süreci boyunca yirmiye yakın doktorun gördüğü KolbeinnSigthorsson’la ilgili olarak tüm doktorlar futbolcunun iyileşiğini ve artık oynayabileceğini söyledikleri ortaya çıktı.26 yaşındaki yıldız, tedavisi için ayrıca İzlandalı bir kondisyoner ve Norveçli fizyoterapist ile Norveç, İspanya, İzlanda ve Türkiye olmak üzere dört ülke gezdi. Galatasaray Kulübü ise sağlık kurulunun uyarısı ile kendini garantiye aldı ve Sigthorsson’un tedavi masrafları için kulübün kasasından tek kuruş çıkmadı. KolbeinnSigthorssonbu dört aylık süredeki tüm masraflarını kendi cebinden harcadı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz