YAŞAM Haberleri Tümü

HDP Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’na Maskeli Kişilerle Saldırı

HDP İstanbul-Beylikdüzü ilçe Başkanlığına giren bir grup içerdeki eşyaları dağıtarak daireyi ateşe verdi.İçeriyi ateşe veren şüpheliler kaçarken içerde bir patlama meydana geldi. Patlamada biri polis iki kişi hafif yaralandı. Binada meydana gelen yangın itfaiye ekiplerinin uğraşları sonucu söndürüldü.

Beylikdüzü HDP binasına yapılan saldırı dün akşam saat 21:30 sularında Beylikdüzü Büyükşehir Mahallesi’nde bir alışveriş merkezinde meydana geldi. Emniyetten yapılan açıklamaya göre: Yüzleri maskeli olan 4 kişi alışveriş merkezinin 3. katına çıkarak burada bulunan HDP il başkanlığının kapısını zorladı. Olaydan  haberi olan alışveriş merkezinin güvenlik görevlisi yüzleri maskeli kişileri kattan indirmek istedi ancak güvenlik görevlisini etkisiz hale getiren yüzleri maskeli grup, kapıyı kırarak içeri girdi. Eşyaları dağıtıp katı ateşe verdikten sonra hızlıca olay yerinden kaçtılar.

Grubun ihbar  üzerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bu sırada içerideki tüplerden kaynaklı olduğu belirtilen peşpeşe iki patlama meydana geldi. Patlamalarda Beylikdüzü Polis Merkezi’nde görevli Başkomiser İ. Ş. ve 24 yaşındaki güvenlik görevlisi Atilla Noyan hafif şekilde yaralandı.
Katta çıkan yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşlarından sonra kontrol altına alınabildi. Olayın dün Kayseri’de kampüs yolunda askerlere yönelik yapılan bombalı saldırı sonucu çok sayıda askerin şehit olması ve onlarca yaralının olması ve bu olayı yapanların PKK’lılar olduğunun açıklanması üzerine siyasi ayağına bir tepki olsun diye yapıldığı tahmin ediliyor.

İtfaiyenin kattaki yangını söndürmesinden sonra yapılan inceleme sonucu HDP bürosunda çıkan yangın neticesinde olan patlamanın tüpten meydana geldiği açıklandı. Emniyet yetkililerinin  yaptığı açıklama, kaçan 4 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz