TEKNOLOJİ Haberleri Tümü

Galaxy S8 Plus, 6 İnç ve Kavisli Ekranla Şaşırtabilir

Samsung şeklini ve içeriğini medyadan sır gibi sakladığı Galaxy S8 Plus’ı piyasaya sürmek için çalışmasını titiz bir şekilde yürütüyor. Samsung yeni piyasaya süreceği Galaxy S8 Plus için ser verip sır vermezken ortada bu model için bazı dedikodular dolaşmaya başladı. Söylentilere göre Samsung, Galaxy S8 modellerinden birini iyice büyütüp, Note boyutlarına getirebilir diye belirtilirken, Galaxy S8 Plus’ın 6 inç ekranla da çıkartılabileceği ifade edildi.

Ortaya çıkan bir rapor da Samsung, Galaxy S8  serisinin bir modelini tablet boyutuna yaklaştıracağı belirtilirken, Samsung'un 2017'de iki yeni Galaxy S8 tanıtacağını, bu modellerden birinin 5 inç, diğerinin 6 inç ekrana sahip olabileceği söyleniyor.

Yine ortada dolaşan iddialara göre; Samsung Elektronics, parça yapan tedarikçilerinden  6 inç'lik Galaxy S8 Plus ve 5 inç'lik Galaxy S8 için parça üretimine önümüzdeki ay başlamalarını istedi. Rapor, Samsung'un fiziksel home düğmesini kaldırıp ekran boyutunu büyütebileceğini de söylüyor. İddiaya göre 6 inç'lik modelin ekranı, Galaxy Note 7'nin 5,7 inç'lik ekranından büyük olsa da, ekran alanı daha çok olacağı için telefonların boyutu yaklaşık olarak Note 7 ile aynı boyutta olacağı ifade edildi.

Ayrıca Samsung’un yakın zamanda piyasaya sürmek için gün saydığı iki Galaxy S8 modelinde de iki yanı kavisli ekranları kullanacağı konuşulan iddialar arasında… Samsung firmasının telefonlarının isimlerinde "Edge" sözcüğünün kullanmamasının nedeninin de bu olduğu tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy S8 hakkında son günlerde  bir çok çelişkili rapor dolaştığı ifade edilirken, bunun sebebinin de Samsung firmasının Galaxy S8 için birden fazla prototip’in deneniyor olması diye belirtildi. Telefonla ilgili son günlerde ortaya çıkan raporların Galaxy S8’in MWCde değil de Nisan 2017’de tanıtımının yapılacağını dillendiriyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz