SPOR Haberleri Tümü

Lionel Messi Yanaşmasada Barselona İşi Bitirmek İsrtiyor

İspanyanın Barcelona ekibi Arjantinli yıldızı Lionel Messi’nin sözleşmesini uzatmak için masaya yanaştıramıyor. Lonel Messi’nin sözleşmesini uzatmak istememesi her ne kadar Barcelona’lı yöneticileri tedirgin etse de, kulüp Lionel Messi’nin evi gibi gördüğü Barcelona’dan ayrılmayacağını düşünüyor.

Sözleşmesi 2018 senesinde sona erecek olan Arjantinli yıldız için henüz daha sözleşmesinin bitmesine 1 yıl olmasına rağmen Barcolana futbolcu ile olan sözleşmeyi uzatmak, mart ayına kadar bu meseleyi aradan çıkarmak istiyor. Ancak kulübü her ne kadar acele davransa da Lionel Messi o kadar acele etmeyerek şu an için sözleşmeyi uzatmaya yanaşmıyor. Arjantinli yıldızın sözleşmeyi uzatma ya da başka bir kulübe  transfer olma alternatifini yaza kadar düşüneceği ve net kararını yazın vereceği belirtiliyor.

Arjantinli yıldızın kulübü Barcelona’nı geçtiğimiz günlerde kendisine yapılan sözleşmeyi uzatma teklifine sessiz kalarak beklemeye geçmesi, diğer yanda Lionel Messi’yi kadrosuna katmak isteyen ve daha önce de kendisine teklifte bulunan Manchester City’i ümitlendirdi. Süper yıldızın sözleşme uzatmada aceleci davranmaması transfer iddialarını güçlendirse de Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu'nun Arjantinli yıldıza çok iyi bir teklifle giderek sözleşmesini uzatması bekleniyor. 

İngiltere kulübü Manchester City’nin kadrosuna katmayı çok istediği Lionel Messi için kesenin ağzını sonuna kadar açtıkları ve futbolcunun  adaya gelmeye sıcak bakması halinde her türlü fedakarlığın yapılarak futbolcuyu kulübe kazandıracakları belirtildi.

Arjantinli yıldız Lionel Mesi’nin hem babası hem de Menajeri olan Jorge Horacio ile Barcelona kulübünün bir telefon konuşması gerçekleştirdiği ancak Barcelona kulübünün sözleşme uzatma konusunda hiçbir teklifte bulunmadığı belirtilirken, Barcelona, kulüpte mutlu olan futbolcularının kulüpten ayrılmayacağını ve sözleşmesini ilerdeki günlerde uzatmasını bekliyor.

Lionel Messi, bu sezon Barcelona ile çıktığı 20 karşılaşmada 27 gol kaydederken 7’de asistle oynadı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz