SPOR Haberleri Tümü

Dick Advocaat Van der Wiel ve Emanuel Emenike’yi Gözden Çıkardı

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Dick Advocaat çok radikal bir karar alarak uzun süredir disiplinsiz davranan Gregory Van der Wiel ve Emanuel Emenike’yi kadro dışı bıraktı. Tecrübeli Teknik adamın almış olduğu bu kararla devre yaklaşırken diğer futbolculara da “ayağınızı denk alın” mesajı verdiği şeklinde yorumlandı. Fenerbahçe'de Teknik Direktör Dick Advocaat futbolcularla yaptığı toplantıda bu kararı oyuncuların şimdiye kadar yapmış oldukları tavırları nedeniyle aldığını vurgulaya vurgulaya ilan etti. Gregory Van der Wiel ve Emanuel Emenike bundan böyle A takımla çalışmayıp, antrenmanlarını altyapıyla yapacaklar. İki futbolculardan Van der Wiel’in şimdiye kadar olumsuz diye tabir edilen davranışları şöyle; Maç kadrosuna girmek istememesi. Son olarak kupadaki Amed maçı için Diyarbakır’a götürülmek istendi ama reddetti. Hollandalı oyuncunun sürekli sakat olduğunu belirterek antrenmanlara çıkmak istememesi. Takım arkadaşlarına adeta tepeden bakması. Tetkiklerde hiçbir sakatlığının bulunmaması, buna rağmen sakat olduğu konusunda ısrar etmesi. Çalışmayan, takım disiplinini bozan ve kafasına göre hareket etmeye başlayan Wiel’e, Teknik Direktör Advocaat da fazla dayanamadı. Hollandalı oyuncunun Arap kulüpleriyle temas halinde olduğu bildirildi. Fenerbahçe’de vukuatların adamlarından bir diğeri de Emanuel Emenike… Nijeryalı futbolcu disiplinsiz davranışları geldiğinden beri devam etti. Fenerbahçe’ye geldiğinden beridir hiç istikrar yakalayamayan Emenike’nin gerek maçlarda gösterdiği performans yeterli bulunmazken gerekse maçlarda kenara alınırken teknik yönetime göstermiş olduğu olumsuz tavır ile de tepki çekmişti. Ayrıca, Annesinin rahatsızlığı gerekçesi ile gittiği Nijerya’da gece kulübünde ve kumarhanede eğlenirken görüntülerinin bir arkadaşı tarafından yayınlanması. Sürekli olarak sorun çıkartması ve bu sorunların takımdaki oyuncuların konsantrasyonunu bozması. Oyuncu değişiklikleri sırasındaki tavrının takımın motivasyonunu bozduğu ve yedekliği kabullenemeyip, 11’de olmadığı her maçta sorun çıkartması. Tüm bunların takip edilmesi neticesinde Emenike için artık sabredilmeyecek ve gerekirse iyi bir teklifle devre arasında yollar ayrılabilecek.

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Dick Advocaat çok radikal bir karar alarak uzun süredir disiplinsiz davranan Gregory Van der Wiel ve Emanuel Emenike’yi kadro dışı bıraktı. Tecrübeli Teknik adamın almış olduğu bu kararla devre yaklaşırken diğer futbolculara da “ayağınızı denk alın” mesajı verdiği şeklinde yorumlandı. 

Fenerbahçe'de Teknik Direktör Dick Advocaat futbolcularla yaptığı toplantıda bu kararı oyuncuların şimdiye kadar yapmış oldukları tavırları nedeniyle aldığını vurgulaya vurgulaya  ilan etti.
Gregory Van der Wiel ve Emanuel Emenike bundan böyle A takımla çalışmayıp, antrenmanlarını altyapıyla yapacaklar.
İki futbolculardan Van der Wiel’in şimdiye kadar olumsuz diye tabir edilen davranışları şöyle; Maç kadrosuna girmek istememesi. Son olarak kupadaki Amed maçı için Diyarbakır’a götürülmek istendi ama reddetti. Hollandalı oyuncunun sürekli sakat olduğunu belirterek antrenmanlara çıkmak istememesi. Takım arkadaşlarına adeta tepeden bakması. Tetkiklerde hiçbir sakatlığının bulunmaması, buna rağmen sakat olduğu konusunda ısrar etmesi.
Çalışmayan, takım disiplinini bozan ve kafasına göre hareket etmeye başlayan Wiel’e, Teknik Direktör Advocaat da fazla dayanamadı. 
Hollandalı oyuncunun Arap kulüpleriyle temas halinde olduğu bildirildi.
Fenerbahçe’de vukuatların adamlarından bir diğeri de Emanuel Emenike… Nijeryalı futbolcu  disiplinsiz davranışları geldiğinden beri devam etti. Fenerbahçe’ye geldiğinden beridir hiç istikrar yakalayamayan Emenike’nin gerek maçlarda gösterdiği performans yeterli bulunmazken gerekse maçlarda kenara alınırken teknik yönetime göstermiş olduğu olumsuz tavır ile de tepki çekmişti. Ayrıca, Annesinin rahatsızlığı gerekçesi ile gittiği Nijerya’da gece kulübünde ve kumarhanede eğlenirken görüntülerinin bir arkadaşı tarafından yayınlanması. Sürekli olarak sorun çıkartması ve bu sorunların takımdaki oyuncuların konsantrasyonunu bozması. Oyuncu değişiklikleri sırasındaki tavrının takımın motivasyonunu bozduğu ve yedekliği kabullenemeyip, 11’de olmadığı her maçta sorun çıkartması. Tüm bunların takip edilmesi neticesinde  Emenike için artık sabredilmeyecek ve gerekirse iyi bir teklifle devre arasında yollar ayrılabilecek. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz