GÜNDEM Haberleri Tümü

Şuç Makinasaı Çete Lideri Yakayı Ele Verdi

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri kent merkezinde 4 ay içerisinde meydana gelen bıçak zoruyla ve yaralama yoluyla yağma ve hırsızlık olayları ile ilgili operasyon düzenledi.

Asayiş ekipleri bu operasyonları mağdurların ifadeleri ve güvenlik kameralarından yola çıkarak önce kayıtları inceledi. Kayıtlarda yağma ve hırsızlık olaylarındaki kişi ve kişilerin B.D. ve arkadaşlarının olduğunu ortaya çıkardı. Konya'da 15-18 yaşlarında olan ve son 4 ay içerisinde 7 yağma, 4 hırsızlık ve çok sayıda kavga olayına karışan 5 kişilik çete üyesi polisin operasyonu sonucu yakalandı. Çetenin elebaşı olduğu ileri sürülen 17 yaşındaki B.D.'nin 56 suç kaydı ve 8 suçtan hakkında aranma kararı olduğu ortaya çıktı.

Polis ekipleri Bayram D.’nin gidebileceği tüm adreslere baktı ancak B.D sürekli adres değiştirdiği için asayiş ekiplerinden bir süre kaçabildi.  

Hakkında birçok sabıka bulunan B.D en son olayda iki gün önce merkez Karatay ilçesi Şems Tebriz-i Mahallesi'nde kendisine çakmak ve saatini vermeyen 17 yaşındaki M.H.'yi başından ve kolundan bıçakla yaralayarak kaçtı. M.H.'nin ifadesi doğrultusunda şüphelinin B.D. olduğunu belirleyen ekipler olayın meydana geldiği bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Yapılan çalışma sonrası B.D.'nin aynı mahalledeki Suriyeli arkadaşının evinde saklandığını belirledi. Asayiş ekipleri  yapılan operasyonla B. D., ve suç ortakları 15 yaşındaki İ.H. ile 17 yaşındaki B.Ç.'yi evde yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin yakalandıkları evde yapılan aramada ise 4 adet döner bıçağı bulundu.

Yakalanan şüphelilerin ifadeleri neticesinde çeşitli suçlarda isimleri beraber geçen 18 yaşındaki F.E. ve 18 yaşındaki A.T.'de yapılan baskınlarda yakalandı. B.D. ve iki arkadaşı yaşları küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. 

B.D. ifadesinde, “Suçları kabul ediyorum. Uyuşturucu bağımlısıyım. Arkadaş kurbanı oldum” diyerek kendini savundu. Adliyeye sevk edilen B.D., İ.H. ve B.Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. F.E. ve A.T.'nin polisteki işlemleri sürürken olaylarla ilgili gözaltı sayısın artabileceği ifade edildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz