Türkiyenin Cömert Ülkeler Listesinde Adı Sanı Yok
ABD merkezli bir araştırma şirketi dünyanın en cömert 5 ülkesini  belirlemek için bir çalışma yaptı. Yardım sever ülkeler arasında Türkiye’nin adı yoktu.

ABD’li araştırma şirketi Gallup dünyanın en cömert  ülkelerinin sıralamasını yaptı. En çok bağış yapan ülkeler sıralamasında Myanmar yer alırken ABD’li şirketin yapmış olduğu bu araştırma sonucu pek güvenilir bulunmadı. ABD’nin en çok yardım yapan ülkelerden birisi olduğu sıralamada yer alırken, Türkiye’nin adı yardım yapan ülkeler sıralamasında hiç bulunamadı. Oysa Afganistan, Somali, Suriye gibi devletlerden binlerce Mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’nin adının geçmemesi ilginç karşılanırken, en yardımsever ve cömert ülke olarak,  Müslüman insanlara karşı en çok zulüm ve işkencelerle adı çıkan Myanmar devletinin olması ilginç olarak bulundu.

Normal şartlarda en yardımsever ve en cömert ülkeler arasında ekonomisi gelişmiş ülkeler olurken ilk sırada bu özelliklerden yoksun Myanmar’ın olması dikkat çekti.
Myanmar adını daha çok Müslümanlara zulüm ve işkence yapan bir ülke olarak duyurmuşken araştırma sonucuna göre yardım meleği gibi gösterilmesi Myanmar’da halka araştırma şirketinin, Yardım yapmayı sever misiniz? diye sorarak bu araştırmayı yaptığı belirlendi.

Yine daha önce 2015’te Inter Nations şirketi tarafından yapılan başka bir ankette, halkının yabancılara karşı nazik davranışlarıyla Myanmar dünyanın en dostane ülkesi olarak belirlenmişti. ABD'li şirketlerin öve öve bitiremediği Myanmar'da Müslümanlara karşı yapılan zulüm, anketlere kesinlikle yansıtılmadı.
ABD’li araştırma şirketi Gallup’un yaptığı araştırmaya göre en fazla bağış yapan beş ülkenin adı şöyle sıralandı: Myanmar, Endonezya, Avustralya, Malta ve Yeni Zelanda.

Türkiye’de yaşayan mülteci sayısı resmi kayıtlara göre 3,1 milyonu aşmış ve dünyada ilk sıraya yerleştirmişken batılı araştırma şirketleri Türkiye’nin adından dahi bahsetmedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×