Sosyal Medyadan Hainleri Desdekleyenler Layıklarını Buldu
Cumartesi akşamı Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında yapılan terör saldırısı sonrasında sosyal medya üzerinden terör örgütünü destekleyici içerikte paylaşımlar yaptıkları iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Bassavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca gözaltına alınan şüphelilerden 4’ü tutuklandı. 5’ininde işlemleri devam ediyor. 

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına getirilen 4 şüphelinin sorgusu hale devam ediyor.İstanbul'daki terör saldırısı sonrasında sosyal medyada terör örgütü lehine paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan şüphelilerden 9'u, emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra  serbest bırakıldı.Aralarında Şükrü Keskin'in de bulunduğu 9 kişi, savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Bassavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca Beşiktaş'taki saldırı ile ilgili terör örgütleri lehine paylaşımlarda bulundukları gerekçesiyle gözaltına alınan 4 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayına getirildi.
Terörle ilgili soruşturmayı yürüten savcı Can Tuncay, burada şüpheli sanıklardan şüpheliler İbrahim Budak, Hakan Aydemir, Filiz Çolak ve Cezmi Dinçer'in ifadesini aldı. Savcılık sevk yazısında, şüphelilerin sosyal medyada Beşiktaş'taki saldırı sonrasında terör örgütü PKK'yı övücü ve devleti aşağılayıcı mahiyette paylaşımlarda bulunduğu, örgütün cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek veya övecek ya da bu yöntemlere başvurmayı teşvik edecek şekilde propagandasını yaptıkları belirtildi.

Savcı Can Tuncay, yapılan soruşturmaların ardından şüphelilerin,''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan tutuklanmalarını talep etti. Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği de ifadesini aldığı şüpheliler Budak, Aydemir, Çolak ve Dinçer'in tutuklanmalarına karar verirken ayrıca gözaltına alınan 9 kişiyi serbest bıraktı. Diğer yandan gözaltına alınanlardan 5’inin ise işlemleri hala devam ediyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×