Öğrencilerin Beklediği Durağa Soba Kurdu
Bu eşi bulunmaz uygulama Sakarya'nın Kocaali ilçesi Yeni Mahalle Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan otobüs durağında gerçekleşti. Taşımalı sistemle eğitimlerini sürdüren Sakarya'nın Kocaali ilçesi Yeni Mahalle öğrencileri her sabah Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan otobüs durağında servislerinin gelmesini beklerken haliyle kış soğukları da iyiden iyiye bastırdığından dolayı durakta üşüyorlar. Bu duruma duyarsız kalmayan Orhan Yılmaz, mahalle çocuklarınınservis beklerken üşümemesi için çareyi otobüs durağına soba kurmakta buldu. Arkadaşı Rahman Alemdar ile birlikte durağa soba kuran Yılmaz, her sabah çocuklarından önce kalkarak sobayı yakıp, çocuklarının bir nebze de olsun soğuktan korunmasını sağlıyor. Çocuklar ise babalarının yaptıkları bu uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirtiyorlar. 
Orhan Yılmaz, böyle bir uygulamaya nasıl karar verdiklerini şöyle anlattı:” Bir gün çocuklarını servise bindirmek için durakta beklediklerinde kendilerinin de üşüdüklerini fark ettiklerini ve komşusu Rahman Alemdar ile böyle bir karara vardıklarını belirtti. Durağa soba kurulursa her gün kendisinin yakabileceğini belirttiğini ifade eden Orhan Yılmaz, aslında durağa elektrik çekip, elektrikli soba koymayı bile düşünüyorum. Hava çok soğuk oluyor, servisler yarım saat geçte gelebiliyor. Biz de çocuklarımızı saatinde dışarıya çıkarmak zorundayız. Artık servislerin ne zaman geleceğini tam kestiremediğimiz için böyle bir uygulama başlattık. Şuanda memnunuz. Amacımız durakların Erzurum'da olduğu gibi ısıtıcılı olmasına dikkat çekmek için böyle bir şeye kalkıştık" diye belirtti.
Bir diğer veli rahman Alemdar ise "Servis geç kaldı diye hepimiz bir gün durağa geldik. Biz bir saat burada bekleyip üşüyünce çocuklar da üşüyordur diye düşündük. Biz de dedik servis gelene kadar buraya bir soba kuralım, en azından ellerini ısıtsınlar, psikolojik bir rahatlık oluşsun diye yaptık. Eski bir sobamız vardı, onu da durağa kurduk" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×