Limana 350 Ton Hamsi İle Döndüler Vatandaşın Midesi Bayram Etti
Bartın’ın Amasra açıklarında  avlanan balıkçılar tekneleri hamsi ile dolu olarak limana döndüler. Hamsi bolluğu hem  balıkçıları hem de vatandaşları sevindirdi.
Amasra açıklarında avlanan balıkçılar  teknelerindeki tonlarca balıkla Tarlaağzı  limanına döndüler .Hamsiler  limanda bekleyen   kamyonlara yüklenerek  çevre illere sevk edildiler. Çeşitli ilerden gelen ve Amasra açıklarında avlanan balıkçılar tekneleri dolu olarak limana geldiler. Tonlarca balık yakalayan balıkçıların yüzü güldü .Balık almak için limana gelen vatandaşlara hamsiler  ücretsiz  verildi . Balık almak için limana gelen vatandaşlara balıkçılar  ücretsiz olarak balık dağıttı. Poşet poşet kava kova balıkları alan vatandaşlar neşe ile evlerinin yolunu tuttular. Bartın’ın Amasra açıklarında avlanan balıkçıların  teknesi  hamsi ile doldu taştı. Bu yaşanan bollukta karnı doymayan kalmadı. Farklı şehirlerden gelen  ve Amasra  açıklarında avlanan  balıkçılar    350 ton hamsi ile döndüler. Tekneler dolusu  getirilen hamsiler kamyonlarla diğer şehirlere gönderildi .Bu bolluk   fiyatları düşürdü.  Balıklar limana  gelen vatandaşlara  bedava dağıtıldı.
Amasra açıklarında avlanan Eyüpoğlu Balıkçılığa ait teknenin  sahibi Recep  Sıbıç  açıklama yaptı .Bartın ve Amasra açıklarında   350 ton civarında balık avladıklarını söyleyen Recep Sıbıç  limana gelen her teknenin balıklarla dolu olduğunu ifade etti.

Hamsi bolluğu nedeni ile balıkçıların ve vatandaşların yüzü güldü. Vatandaşlara poşet poşet bedava hamsi dağıtıldı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×