KOSGEB 50 Bin Liralık Faizsiz Krediler İçin Başvulular Başlıyor
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığından(KOSGEB)’in yazılı olarak yapmış olduğu açıklamaya göre, 1 Ocak 2016'dan "Sıfır Faizli Kredi Destek" programı açıklandığı güne kadar veritabanına kayıtlı firma sayısı 56 bin 810 ve KOBİ bilgi beyannamesi güncelleyen firma sayısı 147 bin 710 iken, 10 Aralık'tan bugüne kadar veritabanına yeni kaydolan firma sayısı 105 bin 463 ve aynı dönemde KOBİ bilgi beyannamesini güncelleyen firma sayısının ise 178 bin 629 olduğu açıklandı.
KOSGEB’in veri tabanına son bir hafta içerisinde kayıt yaptırıp bilgi beyannamesini güncelleyen firma sayısının sürekli arttığı belirtilirken, KOSGEB sisteminin aktif olarak çalıştığı fakat sistemde çok ciddi bir yoğunluğun yaşandığı belirtildi.
15 bin Kobi için KOSGEB’in sunacağı 50 bin liralık “Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” için başvuruların süresi fazla değil. 19 Aralık Pazartesi başlayacak olan başvurular 21 Aralık Çarşamba gece yarısına kadar devam ederken başvuracak olanların acele etmeleri gerekiyor.
Ancak KOSGEB’e aynı anda binlerce başvuru olmasından dolayı sistemde gecikmelerin yaşandığı belirtilirken, başvuru yapacak olanların süreyi iyi takip ederek  gecikmemeleri gerekiyor denildi. Başvuru yapacak olanların da 50 bin TL kredi imkanından yararlanmak için öncelikle  KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmaları gerekiyor denildi.
KOSGEB veri tabanına kayıt yaptıran vatandaşlar KOBİ giriş sayfasına giderek söz konusu işletme ile ilgili tüm alanları doldurarak sayfaların çıktısını alacaklardır. Bu çıktılar ile başvuru yapan vatandaş KOSGEB müdürlüklerine gerekli evrakları teslim edip başvuruyu gerçekleştirmiş olacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×